Každý někdy ztratí cestu a potřebuje poradit. 

Jak a v jakých oblastech mohu poradit

Ráda vám prostřednictvím naslouchání a osobních rozhovorů pomohu hledat. A to nejen v oblasti pohybu, fungování těla, stravování, bylinek či psychologie.

Psychoterapie

V životě se často ženeme výš a výš a dál a dál. A když dorazíme do cíle, najednou si nejsme jistí, jestli jsme na té správné "hoře", proč jsme tam vlastně lezli, jestli jsme šťastní a jestli jsme to přeci jen nechtěli úplně jinak...

Psychoterapie je obor, který mě vždy přitahoval. Přála jsem si rozumět mnoha věcem, které se mi v životě přihodily, nebo těm, kterým zdánlivě nemůžeme rozumět, protože život má svá tajemství. Skrývají se ponejvíce v našich myšlenkách, v naší nevědomé mysli, ale i v zákonitostech, které jsme ještě neobjevili. Já navíc jako žena ve znamení vah neustále zvažuji, co je a co není dobré. Nutí mě to přemýšlet, vnitřně, v duchu pracovat. A také jsem si všimla, že mi i neznámí lidé často vypráví své příběhy, protože jsem jim skutečně naslouchala, dívala se na ně, abych je viděla, ale nesoudila. Zkrátka jsem v tu chvíli s nimi jen byla.

Co vám v rámci psychoterapie mohu nabídnout?

  • Naslouchání, setkání člověka s člověkem, být vám nablízku a sdílet s vámi, když se budete chtít podělit o svou bolest, strach, úzkost. Pomoci vám vidět problém jinýma očima, z jiného úhlu, pomáhat nacházet řešení, podpořit vašě rozhodnutí.
  • Naučit vás relaxacím, práci s tělem a dechem, nebo využít psychoterapeutických technik ke zlepšení vaší situace.

Metody a psychoterapeutické dovednosti, které jsem absolvovala a které ovládám

Přihlásila jsem se na tříleté studium na Psychoterapeutické fakultě v Praze - VIAP - ve školním roce 1998/99 a ve druhém ročníku jsem se přihlásila na sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik v komunitní a skupinové terapii - Výcvik v psychosociálních dovednostech", který jsem zdárně ukončila po čtyřech letech v počtu 574 hodin, v systému SUR / zakladatelé Skála, Urban, Rubeš /. V roce 2004 jsem byla absolventkou ročního kurzu "Práce s tělem v psychoterapii" - v počtu 160 hodin u Dr. J. Vodňanské a PhDr.Y. Lucké. Náplní kurzu byly prvky bioenergetiky, biosyntézy, Kum - Nye, relaxace, Pesso - Boyden terapie, stabilizační postupy pro práci v krizi a základní postupy v psychospirituální krizi.
Poslední roky jsem absolvovala I. a II. vstupní seminář v Pesso - Boyden pod vedením partnerské dvojice psychoterapeutů PhDr.Y.Lucké a PhDr.L.Koberleho. Jedná se o psychoterapeutický směr, který mě velmi oslovil především pro své postupy, bezpečný a lidský přístup ke klientovi.
Letošní prázdniny mě čeká III. seminář.

V roce 2002 jsem absolvovala kurz "Modrá alfa" u Ing. P. Velechovského, který mě přivedl jako první k práci s alfa hladinou - mozková činnost od 14 - 7 Hz, kdy mozek přechází do snění, polospánku nebo do intuitivního myšlení, což mi přineslo mnoho dobrých zkušeností. Tato alfa hladina může sloužit k diagnostice, programování, vlastnímu léčení, relaxaci a regeneraci organismu, tréninku paměti apod.

V letech 2003/04 jsem absolvovala dva vzájemně navazující kurzy Hlubinné abreaktivní psychoterapie, pod vedením Ing. A. Dragomireckého. Jeho cílem je pomoci klientovi zbavit se akutních či chronických bolestí, na základě asociativního vybavování si minulosti v přítomnosti bez pomoci hypnózy. Každý rok se snažím pracovat na sobě v letních seminářích.

Poslední tři zmíněné kurzy se vzájemně velmi dobře doplňují.

V současné době (od roku 2012) navštěvuji praktickou sebezkušenostní filozofii "Principy života", která mě zaujala svou jednoduchostí, jasnými pravidly a možností se v sobě lépe zorientovat. Principy života jsou vzdělávacím systémem a originální českou filozofií.


Strava

Cokoli co jím, dávám svému tělu. Té jediné "věci", kterou v životě skutečně vlastním.

O stravě toho víme spoustu a každý den se prokousáváme množstvím informací, které jsou jednou nakloněné mléku a masu a podruhé je zatracují.

Stravou a výživovými doplňky můžeme svému tělu prospívat nebo si z těla můžeme vytvořit popelnici, do které sypeme soustavně odpad a látky, které nás postupně poškozují. Mým cílem je najít spolu s vámi optimální jídelníček, ve kterém najdeme místo i proto, bez čeho se neumíte obejít (např. čokoláda), ale zařadíme do něj i to "nechutně zdravé" jídlo.

Máte-li pocit, že vaše strava není kvalitní, že je vám těžko, cítíte se unavení, podráždění, máte potřebu dělat večerní nálety na lednici nebo naopak celý den jen hladovíte a chybí vám energie, pak mě neváhejte oslovit. Podíváme se na vaše stravovací zvyklosti a návyky, na zdravotní potíže a pokusíme se společně vytvořit jídelníček, který vás zase nakopne. Součástí může být i očistná kúra. Někdy stačí málo, přidat více vody, ubrat tučných jídel, přidat na rozmanitosti, nedojídat, uvědomit si, kdy jím a jak jím a jestli jídlem nezaháním stres a samotu. Od vás budu chtít otevřenost, upřímně se na sebe podívat a trpělivě a s důsledností se poprat sám se sebou. Mnohdy uděláme při jídle přestupek proti svému tělu, ale výživa se podílí jen ze 30% na tom, jak vypadáme. Zbytek práce za nás udělá dech, pohoda či nepohoda a pohyb, ale i vrozené dispozice a zdravotní stav. Proto je třeba k optimálnímu jídelníčku přidat také některá cvičení, relaxaci, správně dýchat a mít dobrou náladu.

Bylinky

Přirozená cesta k uzdravení těla i ducha.

Ráda se procházím přírodou, v lese a na loukách. S vnoučaty pozorujeme a poznáváme květiny, stromy a další rostlinky. Když se pak u čaje začteme do atlasu bylin zjišťujeme, že téměř každá rostlina má léčivé schopnosti.

Byliny v těle pracují na jemnějších úrovních než alopatické, běžné léky, proto se s nimi zachází opatrně a účinkují pomaleji. Jejich pomalejší tempo pomáhá tělu se postupně změnám přizpůsobit a nastolit rovnováhu nejen v cíleném orgánu. Pomalu a pstupně ale pomáhají organismu jako celku. Pomůžte žaludku a postupně pomůžete také žlučníku, ulevíte játrům, slinivce i střevům a krvi a dalším orgánům. Užijete například bylinku na klidnější spaní, vyspíte se, budete odpočatí a s úsměvem vám půjde všechno lépe.

Bylinné čaje je třeba pít cíleně a s rozumem, některé samotné, některé ve směsích, některé dlouhodobě, některé zase jen krátce. Některé mohou mít výraznější účinky, kterými bychom si mohli nevědomě a nechtěně ublížit. Proto mě v případě zájmu o bylinnou terapii neváhejte kontaktovat, připravím vám čaje, směsy pro obklady či koupele přesně dle vaší potřeby a na vaše starosti.

Ne vždy a na všechno bylinky pomohou, doporučuji je velmi často jako podpůrnou terapii při různých potížích. Výhodou je, že je můžete kombinovat i s dalí terapií, kterou najdete v mé nabídce

Spokojenost klientů je ta nejlepší odměna

Míša

Relaxační cvičení a psychoterapie

Naučila jste mě nebát se být sama se sebou, přemýšlet sama o sobě a nebýt přitom závislá na Vás či jiných osobách. Věřila jste mi a já cítila, že jste pořád v mé mysli se mnou. Po dvou letech tvrdé práce sama na sobě jsem schopná říci, že jsem to já, ta zdravá bytost, která tímto děkuje Majce za jasný, zřejmý a někdy až tvrdý, reálný přístup, za ten nejsprávnější lék na bolest!