Odkyselení organizmu

Katalog produktů k odkyselení

Vyberte si některý z produktů k odkyselení organizmu, ráda vám ho objednám a vyzvednete si ho u mně. Pokud potřebujete s výběrem a celou procedurou odkyselení pomoci, velmi ráda vše s vámi proberu a najdeme nejlepší řešení pro vás.

Základy odkyselení organismu

Základy odkyselení organismu podle prof. Dr. Kurta Tepperweina

Člověk se narodí s tělem, které je při optimálních podmínkách naprogramované přibližně na 130 let života. Podle toho, jak se o tělo staráme, závisí, zda - li zestárneme ve zdraví, onemocníme, nebo zemřeme předčasně. Tento program dlouhověkosti je narušen nepřirozeným způsobem života: nevyhovující stravou, stresy, nadměrným užíváním chemických látek: léky, konzervanty, různé spreje a chemické postřiky, znečištěné prostředí apod. Dochází k narušení acidobázické rovnováhy v těle ( dynamická rovnováha mezi kyselinami a zásadami v organismu - stálý poměr mezi jejich tvorbou a jejich vylučováním ). To bývá důvodem mnoha tělesných potíží a nemocí. Organismus se stává překyseleným.

Aby bylo acidobázické hospodaření vyrovnané, potřebuje organismus 2/3 zásad a 1/3 kyselin.
Lidské tělo dobře funguje v zásaditém prostředí. Hodnota krve v těle se udržuje v rozmezí 7,36 - 7,44pH. Nejjednodušším vyšetřením pH je vyšetření pH v moči pomocí lakmusového papírku s barevnou stupnicí. Ideální hodnota je v rozmezí mezi 7,4 - 7,5, ale běžná hodnota mezi populací je bohužel i 5,5pH.

Měření pH se doporučuje alespoň 2x denně:

  • před snídaní (v 7. hod. ráno) bývá moč nejkyselejší v důsledku očisty organismu přes noc, odráží hodnoty kyseliny v tělesných tekutinách. Optimální hodnota je 6,8pH.
  • do oběda (10.hod.) by měl výsledek moči zobrazit zásaditou snídani, nejlépe ovoce, hodnota 7,4pH.
  • před obědem (kolem12 hod.) hodnoty klesnou opět do kyselého pásma na 6,5pH v důsledku látkové výměny, kdy vznikl odpad
  • po obědě (kolem 16.hod.) po přílivu zásad by měla hodnota stoupnout minimálně na 7,4pH
  • před večeří (kolem 18.hod.) se nachází opět pod hranicí 7pH

Pokud se cítíte dlouhodobě unavení, bez nálady, býváte často nemocní, máte špatné trávení, bolí vás často hlava, může to být způsobeno tím, že se v těle nachází přebytky kyselin. Naše stravovací návyky mohou poukázat na nedostatek zásaditých potravin a tím zásadité prostředí v organismu chybí. Přidáme-li stres, negativní emoce, kyselost se zvýší. Tělo potřebuje zásadité prostředí, které čerpá ze stravy, pokud má dlouhodobý deficit, čerpá z vazivových tkání, cév a kostí. Takto se snaží udržet v těle rovnováhu a zneutralizovat přebytek kyselin. Tím však tělo odčerpává minerály a demineralizace organismu je v důsledku překyselení ještě horší. Ohrožujeme tak fungování orgánů - endokrinních žláz, srdce, cév, špatné trávení. Vysoký tlak, kazivost zubů, lámání nehtů, vypadávání vlasů bývají důsledky. Kosti a klouby se stávají křehké, tvoří se různé výrůstky, záněty kloubů a otoky - přecházející v chronické potíže až k obávané osteoporóze.Dochází k poškození cév a srdečním onemocněním, zánětům žil a bércovým vředům i mozkovým příhodám. Překyselení organismu je také základním prostředím pro vznik rakoviny.

Je zřejmé, že po dlouhodobém působení překyseleného organismu je třeba se zaměřit nejen na zásaditou stravu, ale i na doplňky stravy s obsahem minerálních látek.

První krok - především důsledná očista těla od kyselin
Druhý krok - doplnění minerálních látek a vitamínů, doplňků stravy

Vyberte si ten nejlepší produkt pro vás.

S výběrem vám ráda pomůžu.