O Marii Hajduškové

❈ O mně ❈


Jmenuji se Marie Hajdušková, narodila jsem se na Moravě. Do Prahy jsem se s mým mužem přestěhovala už pěkně dávno. Nyní společně žijeme již mnoho let v krásné obci Kamenice, jen pár km na východ za Prahou.

Paní učitelka

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu se zaměřením na děti předškolního věku v Praze. Práci ve školce jsem se pak věnovala více než patnáct let. Ke sportu a zdravému životnímu stylu života jsem ale měla blízko vždycky. A to i díky svému muži, vrcholovému sportovci.

Cvičitelka a masérka s více než 25 lety praxe

V roce 1991 jsem se po návratu ze zahraničí začala intenzivně věnovat své současné praxi - zdravému životnímu stylu. Absolvovala jsem celou řadu kurzů, abych se stala profesionální masérkou a cvičitelkou. Kompletní výčet absolvovaných kurzů najdete v mém životopise. Přihlásila jsem se také ke studiu psychoterapie na Pražské psychoterapeutické fakultě a prošla si i náročným pětiletým výcvikem. Svým klientům díky široké škále znalostí a zkušeností při práci s tělem i duší nabízím řadu služeb a různých metod, které pomohou dostat se opět do fyzické i psychické pohody a plně si tak užívat radostí života.

Absolvované kurzy

1991

Masérský kurz regenerační a sportovní masáže (Refit - Akreditovaná škola MŠMT ČR)

Kurz - Reflexní terapie plosky nohy u ing. J. Janči (Soukromé vzdělávací zařízení St. Flandery, Lucemburská 35, Praha 3, Akreditovaná škola MŠMT ČR)

Kurz - Cvičitel rytmické gymnastiky - 2. třída ASPV - (ČASPV, Hostýnská 2, Praha 10, Akreditovaná škola MŠMT ČR)

1995

Kurz - Cvičitel zdravotní tělesné výchovy - 2. třída (Soukromé vzdělávací zařízení St. Flandery, Lucemburská 35, Praha 3, Akreditovaná škola MŠMT ČR)

1998

Masér pro sportovní a rekondiční masáže se zaměřením na lymfatické cesty - prof. MUDr. M. Bechyně, CSc a Eva Hrubá, (Soukromé vzdělávací zařízení St. Flandery, Lucemburská 35, Praha 3, Akreditovaná škola MŠMT ČR)

2000

Kurz klasických masáží ve zdravotnictví a lázeňství, (Soukromé vzdělávací zařízení St. Flandery, Lucemburská 35, Praha 3 Akreditovaná škola MŠMT ČR)

2001

Kurz - Cvičitel Zdravotní tělesné výchovy I. třídy - ACI. (Kurz akreditovaný MŠMT ČR. Akademie cvičitelů a instruktorů ČASPV, Praha 10, Hostýnská 2 - Malešice)

2002

Kurz - "Modrá alfa" - u ing. P. Velechovského. Využití k práci v alfa hladině - diagnostikování, programování, vlastní léčení, relaxace a regenerace organismu, trénink paměti apod.

2003

Kurz - Využití míčů pro regeneraci, masáž a rehabilitaci - lektorka J. Fabiánová, (Soukromé vzdělávací zařízení St. Flandery, Lucemburská 35, Praha 3, Akreditovaná škola MŠMT ČR)

2003 - 2004

Hlubinně abreaktivní psychoterapie - absolvování dvou vzájemně navazujících kurzů Hlubinné abreaktivní psychoterapie pod vedením ing. A. Dragomireckého. Cílem je pomoci klientovi zbavit se akutních nebo chronických bolestí, emočních bloků na základě asociativního vybavování si minulosti v přítomnosti bez pomoci hypnózy.

1998 - 2001

Studium na Pražské psychoterapeutické fakultě, Apolinářská 4a, Praha 2 - obor psychoterapie, (VIAP - Vzdělávací institut aplikované psychologie, s.r.o., Vejvanovského 1610, Praha 4, Pražská psychoterapeutické fakulta, Hekrova 805, Praha 4)

1999 - 2003

Sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik v komunitní a skupinové terapii - nazvaný "Výcvik v psychosociálních dovednostech, zakončený seminární prací. Rozsah kurzu 600 hod. (Pražská vysoká škola psychosociálních studií, Pražská psychoterapeutická fakulta, Hekrova 805, Praha 4 Akreditovaný program MŠMT ČR)

2004 - 2005

Kurz - Práce s tělem v psychoterapii - roční výcvik u Dr. Jitky Vodňanské, rozsah kurzu 160 hod. (Středisko pro mládež a rodinnou terapii, K Starému lomu 108/4, Praha 10)

2007

Psychoterapeutické centrum Loukov. Absolventka vstupního a pokračujícího semináře I., II. Pesso - Boyden/ psychoterapeutický směr zaměřený nejen na práci s tělem/ rozsah 2x po 20 hod./, Lektoři PhDr. Yvona Lucká a PhDr. Luboš Koberle

2014 - 2016

Kurz 1A a 1B: Základní cviky, hlavní principy metody Spirální stabilizace páteře - Hlavní funkce stabilizačních řetězců, hlavní zásady léčby, prevence a regenerace metodou SPS.

Kurz 1C a 1D: Základní manuální techniky cílené anatomické relaxační masáže s protažením svalů - se zaměřením na bederní a hrudní páteř, pletenec pánevní, krční páteř a pletenec ramenní.

Kurz 2A: Příčiny poruch krční, hrudní páteře

Kurz 2B: Příčiny poruch bederní páteře

Kurz 5A a 5B - Léčba metodou Spirální stabilizace páteře - se zaměřením na skoliózu.

2016

Certifikovaný kurz pro lektorky: Metoda 3x3 Dno pánevní - Škola pánevního dna Renaty Sahani - v rozsahu 50 h.

Tajemství dna pánevního I. a II.

2019

Kurz: Seminář Zdravé nohy I. - Vladana Botlíková, ČVUT, Ústav tělesné výchovy a sportu, Pod Juliskou 1805/4,

On-line kurzy: Cviky pro nohy, S modelkami na pláž, Po strništi bos. Vytvořila Eva www.webyodevy.cz © 2020 Photos used from https://unsplash.com
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!