Cvičení s Majkou v roce 2020

28.01.2020

Milé dámy a kamarádky,

Věřím, že náročné období koronaviru máme za sebou a před námi již jen bezpečné prostředí ve všech destinacích, které bychom společně chtěly ještě letos navštívit.

V září nás čeká týdenní pobyt na řeckém ostrově Rhodos. Všechna opatření se již rozvolňují, na stránkách najdete aktuální Řecko - hygienická opatření, která nám posílá k nastudování CK Kalimeratours. Pokud se do září ještě upraví, zašleme vám aktuální verzi.

Co vás tedy čeká a na jaké akce se už nyní můžete hlásit

Cvičení u moře ostrov Rhodos, u města Lardos,

hotel Stafilia 18. - 25. 9. 2020

Pokud chcete zažít to nejhezčí Řecko, pak je potřeba vyrazit na ostrovy. Nás čeká nádherný ostrov Rhodos a jeho závětrná strana otočená směrem k východu, k Turecku. Rodinný hotel se skládá ze 4 budov, které nabízí dvoulůžkové pokoje s terasou nebo balkonem. V areálu je rozlehlá a upravená zahrada s volejbalovým hřištěm, hřištěm pro děti a bazénem. K dispozici je restaurace s polopenzí formou bufetu - snídaně/večeře. Nebudeme muset vařit a každý den ochutnáme řecké speciality. Ti hodně hladoví si mohou dát v restauraci i oběd. Koupat se budeme v moři, které je chráněno tamaryškovým hájem. Pláž je oblázková. Lehátka se slunečníky u bazénu i u moře jsou zdarma a k dispozici je také sprcha. Poblíž hotelu se nachází mini market. Letos cestujeme s menší s CK Kalimeratours a společně se tak budeme těšit nejen na prodloužené léto u moře se cvičením, ale i na objevování ostrova se zajímavou historií, mnoha památkami, přírodou a nádhernými plážemi.

Cena zájezdu: 16. 900,-Kč

ŘECKO 2020 - NOVĚ PŘIJATÁ HYGIENICKÁ OPATŘENÍ

Obecná opatření - turistická sezóna bude obnovena 15.6., kdy bude vstup do Řecka umožněn občanům 29 zemí s dobrou epidemiologickou situací, včetně České republiky - občané těchto zemí nebudou muset mít testy na koronavirus a nebudou muset dodržovat karanténu - všechny turisticky významné ostrovy (Kréta, Rhodos, Korfu, Kos atd.) budou po lékařské stránce připraveny na případný výskyt nákazy (Covid testery, zvýšený počet Covid lůžek v nemocnicích, proškolený nemocniční personál, atd.) Též budou v každé oblasti k dispozici vybavené ubytovací kapacity, zajištěné státem, pro případnou potřebu karantény.

Letiště a lety - letadla budou moci být obsazena do 100% kapacity - cestující budou muset používat roušky na letištích i v letadle (kromě dětí do 2 let a dalších výjimek) a dodržovat pravidla společenského odstupu - při příletu do Řecka bude probíhat náhodné testování. Dle našich informací nechce řecká strana přijíždějící turisty nijak obtěžovat, testy budou probíhat pouze u osob podezřelých z nákazy (projevy nemoci atd.)

Ubytování - ubytovací kapacity budou moci být obsazeny do 100% kapacity - klienti nebudou muset během pobytu používat prostředky osobní ochrany (roušky, rukavice) - platí zvýšené požadavky na čistotu pokojů a společných prostor, dostupnost desinfekčních prostředků (dispensery apod.), proškolení všech zaměstnanců ohledně Covid-19, zaměstnanci musí používat prostředky osobní ochrany (roušky, rukavice apod.)

Ubytovatel je povinen určit zodpovědnou osobu za dodržování všech pravidel a pro případ výskytu nákazy - ubytovatel musí spolupracovat s doktorem proškoleným ohledně Covid-19 - ubytovatel je povinen poskytnout klientům informace ohledně přijatých opatřeních tištěnou nebo elektronickou formou - použití klimatizace na pokojích a ve společných prostorách je povoleno - pro zajištění kvalitního úklidu a dostatečného provětrání pokojů je upraven čas ubytování klientů a opuštění pokojů: check-in po 15.00 check-out do 11.00

Stravování v hotelech - stravování formou bufetových stolů a služby all inclusive jsou povoleny při dodržení zvýšených hygienických požadavků (plexisklové zástěny před nádobami s jídlem, klient se nebude moci obsluhovat sám, jídlo i nápoje mu bude servírovat personál) - v jídelnách dodržování pravidel společenského odstupu (1,7 metrů vzdálenost mezi stoly atd.)

Bazény a pláže - použití venkovních bazénů je povoleno při dodržení pravidel společenského odstupu (pravidlo 2,5 m2 na osobu) pro hosty a při zvýšených požadavcích na čistotu vody, vnitřní bazény zůstávají uzavřeny - pláže jsou otevřené k běžnému použití při dodržení pravidel společenského odstupu (pravidlo 3,0 m2 na osobu) - žádné plexisklové zástěny nejsou a nebudou instalovány

Transfery - max. 50% obsazenost kapacity autobusů a minibusů, taxi pro pouze 1 osobu nebo pro rodinu - cestující budou muset používat během cesty roušky a při nástupu a výstupu dodržovat pravidla společenského odstupu - řidiči a ostatní personál dopravních společností musejí být proškoleni ohledně Covid-19 a musí používat prostředky osobní ochrany (roušky, rukavice apod.) - ve vozech budou povinně umístěny dispensery desinfekčních prostředků, vozy budou čištěny a dezinfikovány mezi jednotlivými transfery - použití klimatizace je povoleno.

Památky a výlety - všechny památky a pamětihodnosti jsou otevřené pro veřejnost při dodržení zvýšených hygienických požadavků - výlety budou organizovány s omezením kapacity dopravních prostředků (autobusů, lodí atd.), klienti musí dodržovat pravidla společenského odstupu - půjčování aut, motorek, jacht, člunů atd je povoleno.

Pojištění - informace nenáležící k hygienickým opatřením, přesto pro naše občany důležitá: cestovní pojištění u většiny českých pojišťoven zahrnuje i krytí při onemocnění Covid-19, a to v plném rozsahu (asistence, hospitalizace, medikace, případně i repatriace pacienta do ČR).

Na všechny víkendové akce i pobyt u moře v Řecku se registrujte již nyní!